רבים האנשים, אשר זקוקים לשירותי מוסך, ששואלים אותי על המלצתי – היכן כדאי לטפל במקרה של תקלה ברכב?

התשובה שלי היא – תלוי, ולא במעט גורמים. במאמר הבא אנסה לעשות סדר ולהעביר את המלצותיי בנושא.

המוסכים במדינת ישראל נחלקים ל- 3 סוגי מוסכים עיקריים:

  • מוסך היבואן, או בשמו האחר המוסך המרכזי – אילו מוסכים אשר קיבלו את הסמכת היבואן לטפל ברכבים שיצאו מפתח דלתו
  • מוסכים מורשים – מוסכים אשר קיבלו את רישיון משרד התחבורה לפעול כמוסכים.
  • מוסכי מדרכה– הפזורים בכל רכבי הארץ ולא קיבלו את הסמכתו של יבואן כזה או אחר או את הסמכתו של משרד התחבורה. מוסכים כאלה אינם מוכרים על ידי משרד התחבורה ופעילותם אינה חוקית.

במוסך היבואן, לרוב, עלות הטיפולים, העבודה והחלפים יקרה יותר, אך בטיפול שם אתם יכולים להיות שקטים שהחלפים שהחליפו ברכב שלכם מקוריים וכי לא החליפו או תיקנו דבר כלשהו שלא לצורך. לרוב, חווית השירות במוסך היבואן נעימה יותר ותוכלו ליהנות מפינת המתנה ומתיק לקוח ממחושב מסודר, המתעד את כל היסטוריית הרכב.

חשוב לציין כי כאשר רכב חדש נמצא תחת אחריות היבואן, בחלק גדול מהמקרים היבואן אמון על התיקון או ההחלפה. עם זאת חוק ההגבלים אינו מחייב אתכם לטפל במוסך מטעמו. אי טיפול במוסך היבואן לא יסיר את האחריות מהרכב.

מוסכים מורשים כפופים אף הם לרגולציה מחייבת של משרד התחבורה והבחירה בינם לבין מוסך היבואן צריכה להתבסס על הידע של בעל המוסך, התמחותו בסוג רכבים מסוים, באיכות העובדים שהוא מעסיק ובסוגי החלפים שברשותו.

טיפול במוסכי מדרכה אינו כפוף לרגולציה של משרד התחבורה ובמקרה שתזדקקו לבוררות, לא יהיה מי שיטפל בכם. עם זאת, במקרים בהם מדובר ברכבים ישנים, אשר מוסכי המדרכה מציעים עבור תיקון במחירים נמוכים משמעותית ממוסכים מורשים, הם באים בחשבון.

מקווה שעזרתי,

רפי שיש